אם יקירכם אשר אהבתם והלך לעולמו התגורר באזור חיפה והקריות, וודאי אתם מחפשים כעת עסק הבונה ומעצב מצבות בקריות. אבן ושיש שלומי הוא בדיוק עסק מסוג זה, אשר נותן מענה מקצועי ומנוסה למבקשי שירות בתחום בניית המצבות. אך לפני שמזמינים מצבה יש להבחין בין סוגי האבנים למצבות ולהבים את הבדליהם.

מצבות בקריות – סוגי אבנים לבניית מצבה וההבדלים ביניהם

כאשר אנו מחפשים עסק הבונה מצבות על מנת לשמר את זכר יקירנו אנו מבחינים במגוון רחב של אבנים לבניית מצבה ואין אנו יודעים תמיד לאמוד על ההבדלים ביניהם.

ניתן לומר ששני הסוגים העיקריים בחומרי הגלם של בניית המצבות הינם אבן גיר ושיש.

אבני שיש-  אבן שיש זוהי אבן חזקה המיוצרת בקרום האדמה תוך לחץ וחום בעמקי האדמה. אבן השיש מוכרת בהיסטוריה עוד באתונה ויון העתיקה כאשר היוונים נהגו לפסל פסלים עם אבן זו. במאה ה16 פיסל מיכלאנג'לו בואונרוטי בשיש זה. אבן השיש הינה אבן קשה ביותר וחזקה ביותר העמידה בפני מים ונפגעי הטבע. על כן אבן השיש הינה חומר גלם יקר. דוגמאות לאבני שיש הינם אבן הגרניט, העמידה והקשה הנראית כאבן המכילה גרגרים בגדלים שונים שחוברו יחדיו.

אבני גיר- אבן גיר היא בעצם סלע שנוצר על פני כדור הארץ באמצעות סלע קודם אחר בתנאים של חום ולחץ- סלע משקע בשפה המקצועית. אבן הגיר דוגמת אבן  סלייב הידועה בארץ כאבן ירושלמית, או אבן חלילה, הינם אבני גיר חזקות ועמידות המשמשות בין ביתר לבניית מצבות. נתן לומר כי ההבדל העיקרי בין אבני השיש לאבני הגיר היא העובדה שאבן השיש נוצרת בעמקי הכדור הארץ והינה יקרה יותר מאבן הגיר.

בחירת אבן למצבה באמצעות איש מקצוע מנוסה ואמין

בין אם מדובר באבני שיש או אבני גיר רצוי להתייעץ עם איש מקצועי בתחום בניית המצבות. אבן ושיש שלומי הינו עסק לבנית מצבות ותיק ומנוסה עם ניסיון של יותר מ20 שנה.

 

מידע נוסף:

מצבות בקריות

איזור הקריות הינו איזור הממוקם בצפון הארץ, בקרבה לים, המוכר כקריר ולח. לכן, כאשר אנו נעלה צפונה, נוכל להבחין בכך אשר מצבות בקריות עשויות בעיקר מאבני שיש, אבנים שידועות באטימותן ויכולות להתמודד עם האקלים באיזור הקריות. מצבה תהיה משומשת לשתי סיבות עיקריות- ציון פטירה של אדם או למטרת זיכרון של אירוע גדול וחשוב שקרה. מצבה למטרת אירוע, תקרא גם בשם אנדרטה, ויכולה להיות ממוקמת במגוון מקומות – מפארקים ציבוריים עד למוזיאוני זיכרון.

מצבות בקריות- סוגים

בזכות המגוון הרחב, מצבות בקריות יכולות להראות בעיצובים רבים כגון: כוכים, מצבות פסל, אבן טבעית ועוד. לעומת זאת, מצבות באיזור הקריות, בעקבות האקלים הלח והקריר, לא יוכלו להיות עשויות ממתכת אלא רק מאבנים. ישנו מגוון רחב של אבנים, בעלות אופי שונה ומותאם לטעמים השונים הקיימים. אבן שיש טורקי, אהובה מאוד בזכות יופיה המתבטא בגוונים לבנים על רקע אפור וגם בזכות העמידות והאטימות הגבוהה למים. אבן נוספת, אשר מבוקשת לא פחות, היא אבן חברון, אבן גיר המגיעה אלינו מאיזור חברון. אבן זו מהווה תחליף זול ולא פחות איכותי לאבני השיש הידועים כיקרים. בנוסף, אבן סלייב, שמוכרת גם בשם "אבן ירושלמית", דורשת מעט תחזוקה ומתיישנת יפה. ניתן להבין כי אם מלפני שנים היה מבחר מאוד דל בבחירת מצבה, כיום זה אינו המצב ויש מגוון רחב של מצבות בגדלים וחומרים שונים אשר נבחרים בקפידה על ידי הרוכש.

אתר אבן ושיש שלומי

אבן ושיש שלומי הינו אתר המנוהל על ידי צוות מומחים, בעלי ניסיון רב של שנים בכל הקשור למצבות. הם יודעים להתאים לכל לקוח את המצבה הרצויה, לפי העיצוב והמרכיב הרצוי. שלומי אדיב ומקצועי מאוד, ויכול לעזור לכם במידה ותעלה שאלה או התייעצות שתצטרכו עזרה של איש מקצוע. מומלץ להכנס לאתר אבן ושיש שלומי, ולהתרשם מהמגוון הרחב שהוא מציע ואף לקבל רעיונות ולדייק את רצונכם. לכל פנייה, תוכלו להכנס לאתר ולכתוב פנייה בתיבת הפניות ולהענות במהרה על ידי אחד ממנהלי האתר בתשובה מקצועית.
הקודם
הבא