אם יקירכם אשר אהבתם והלך לעולמו התגורר באזור חיפה והקריות, וודאי אתם מחפשים כעת עסק הבונה ומעצב מצבות בקריות. אבן ושיש שלומי הוא בדיוק עסק מסוג זה, אשר נותן מענה מקצועי ומנוסה למבקשי שירות בתחום בניית המצבות. אך לפני שמזמינים מצבה יש להבחין בין סוגי האבנים למצבות ולהבים את הבדליהם.

מצבות בקריות – סוגי אבנים לבניית מצבה וההבדלים ביניהם

כאשר אנו מחפשים עסק הבונה מצבות על מנת לשמר את זכר יקירנו אנו מבחינים במגוון רחב של אבנים לבניית מצבה ואין אנו יודעים תמיד לאמוד על ההבדלים ביניהם.

ניתן לומר ששני הסוגים העיקריים בחומרי הגלם של בניית המצבות הינם אבן גיר ושיש.

אבני שיש-  אבן שיש זוהי אבן חזקה המיוצרת בקרום האדמה תוך לחץ וחום בעמקי האדמה. אבן השיש מוכרת בהיסטוריה עוד באתונה ויון העתיקה כאשר היוונים נהגו לפסל פסלים עם אבן זו. במאה ה16 פיסל מיכלאנג'לו בואונרוטי בשיש זה. אבן השיש הינה אבן קשה ביותר וחזקה ביותר העמידה בפני מים ונפגעי הטבע. על כן אבן השיש הינה חומר גלם יקר. דוגמאות לאבני שיש הינם אבן הגרניט, העמידה והקשה הנראית כאבן המכילה גרגרים בגדלים שונים שחוברו יחדיו.

אבני גיר- אבן גיר היא בעצם סלע שנוצר על פני כדור הארץ באמצעות סלע קודם אחר בתנאים של חום ולחץ- סלע משקע בשפה המקצועית. אבן הגיר דוגמת אבן  סלייב הידועה בארץ כאבן ירושלמית, או אבן חלילה, הינם אבני גיר חזקות ועמידות המשמשות בין ביתר לבניית מצבות. נתן לומר כי ההבדל העיקרי בין אבני השיש לאבני הגיר היא העובדה שאבן השיש נוצרת בעמקי הכדור הארץ והינה יקרה יותר מאבן הגיר.

בחירת אבן למצבה באמצעות איש מקצוע מנוסה ואמין

בין אם מדובר באבני שיש או אבני גיר רצוי להתייעץ עם איש מקצועי בתחום בניית המצבות. אבן ושיש שלומי הינו עסק לבנית מצבות ותיק ומנוסה עם ניסיון של יותר מ20 שנה.